Denizcilik ve Nakliyat sektörünün sigorta ihtiyaçlarına kapsamlı çözüm Anadolu Sigorta’da.

 

Neden Nakliyat Sigortası almalıyım?

Anadolu Sigorta gezinti tekneleri sigortası ile yalnızca teknenizi değil; makine, teknenin botları, aygıtları ve donanımlarını da güvence altına alabilirsiniz. Deniz risklerine ek olarak, yangın, korsanlık, hırsızlık, doğal afetler, 3.şahıslara karşı sorumluluk, kişisel eşya, çevre kirliliği gibi birçok ek teminatla güvence sağlıyoruz. Ayrıca sigorta teminatımız denizde, çekek yerinde karada, teknenin bakımı süresince tersanede de devam etmektedir.
Yani deniz keyfiniz Anadolu Sigorta ile güvence altında.

Tekne ve Makine Sigortası

Tekne ve Makine Sigortası ile ticari amaçla yük taşımacılığında kullanılan teknelerinizi seyredilebilir sularda (deniz,nehir,göl vb.) batma, oturma, çatışma risklerinin yanı sıra yangın, deprem, yıldırım ve daha birçok riske karşı kapsamlı koruma sağlıyoruz.

Tekne Harp ve Grev Sigortası

Ticari amaçla yük taşımacılığında kullanılan Tekne ve Makine Sigortası ‘na sahip tekneleriniz; harp, grev, kargaşalık, terörizm ve kötü niyetli hareketler gibi rizikolar sonucu teknenin zarar görme riskini Tekne, Harp ve Grev Sigortası ile güvence altına alıyoruz.

Tekne Kira Kaybı Sigortası

Tekne Kira Kaybı Sigortası ile teknenin -Tekne & Makine sigortasının şirketimizce temin edilmesi durumunda- sigorta teminatı kapsamında oluşan bir hasar sonucu ortaya çıkan kira veya kazanç kaybını teminat altına alıyoruz.

Balıkçı Tekneleri Sigortası

Balıkçı Tekneleri Sigortası ile tekneye ait gövde, makine, teçhizat, sandal ve botlar, özel donanımlar, telsiz, radar gibi birçok donanım teminat altına alınarak balıkçılar için kapsamlı güvence sunuyoruz. Boyu 2,5 metreden büyük olan ve ticari olarak balık avlama ruhsatına sahip tekneler ile bunlara ilişkin diğer sigorta ettirilebilir menfaatlerin maruz kalabileceği rizikoları, denizde ya da çekek yerinde teminat altına alıyoruz.

Tekne / Yat İnşa Sigortası

Tekne/Yat İnşa Sigortası, yeni inşa edilen veya kapsamlı tadilat gören tekneleri kızağa konmadan önceki ile konma sırasındaki risklerin yanı sıra imalat ve seyir tecrübeleri sırasındaki risklere karşı da koruma sunuyor. Ayrıca denize indirme ve donatana teslim sırasındaki riskler de güvencemiz altında.

Tekne Rehinli Alacaklı Sigortası

Tekne Rehinli Alacaklı Sigortası ile deniz araçlarının satın alınmasına finansman sağlayan banka ve finans kuruluşlarının, yaşanabilecek belirli risklerin yaratacağı zararlarının karşılanması için teminat sağlıyoruz.

Marina ve Çekek Yerleri İşletenleri Sorumluluk Sigortası

Bu sigorta ile marina/çekek yeri işletme faaliyetinde bulunan işletmelerin, faaliyetleri sırasında üçüncü şahıslara karşı verebileceği zararlardan kaynaklanan hukuki sorumluluklarını teminat altına alıyoruz.

Gemi Tamircileri Sorumluluk Sigortası

Gemi tamircilerinin sorumluluğuna bırakılmış iskelede ya da kızaktaki gemiler ile kontrolünde bulunan üçüncü şahıslara ait değerlerde meydana gelebilecek hasarlar ve üçüncü şahısların mallarına gelebilecek gemi tamirciliği faaliyetinden kaynaklanan sorumluluk hasarlarını Gemi Tamircileri Sorumluluk Sigortası ile teminat altına alıyoruz.

Liman ve Terminal İşletenleri Sorumluluk Sigortası

Bu sigorta ile liman işletme faaliyeti ile ilgili olan ve limanda bulunan deniz taşıtları, kargo, ekipman vb. ile 3.şahıs mallarında oluşabilecek zararlar, limana emanet olarak bırakılmış deniz taşıtları nedeniyle 3.şahıslara veya mallarına gelebilecek zararlar ve bu zararlar ile ilgili dava masraflarını teminat altına alıyoruz.
Call Now Button