İster ev sahibi olun ister kiracı, siz de “Evim gibisi yok!” diyenlerdenseniz; bütçenize ve ihtiyacınıza en uygun Konut Sigortası ile evinizi ve evinizi paylaştığınız sevdiklerinizi güvence altına alın, huzuru ve mutluluğu yakalayın.

Konut Paket Sigortası, ev ve içindeki eşya; yangından hırsızlığa, depremden su baskınına kadar pek çok riske karşı geniş kapsamlı olarak koruma altına alır.

 

Konut Sigortası Detayları

Neden Konut Sigortası Yaptırmalıyım?

Konut Sigortası ile evinizi ve içindeki eşyanızı depremden yangına, hırsızlıktan su baskınına sayısız riske karşı güvence altına alabilirsiniz. Su baskını, yangın gibi riskler nedeniyle komşularınıza verebileceğiniz zararlar da Konut Sigortası poliçeniz kapsamında karşılanır.

Üstelik, ev ve içindeki eşyanın yanı sıra, evin içinde yaşayanlar ve sorumlulukları için de güvenceye sahip olursunuz.Tüm bunlara ek size özel olarak sunulan, hayatınızı kolaylaştıracak birçok ek hizmetten de ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.

Evin oturulamaz hale gelmesi sonucu kiracınız taşınmak zorunda kalabilir; ev sahibi kira gelirinden mahrum olabilir, taşınma ve enkaz kaldırma giderleri de büyük bir külfet oluşturabilir. 414 Sigorta Konut Sigortası, sizi bütün bu yüklerden kurtarır ve mutluluğunuzu ve huzurunuzu güvence altına alır.

Yeni Nesil Konut Sigortası ve Modüler Konut Sigortası olmak üzere iki farklı Konut Sigortası ürünümüzden size en uygun olanı seçebilirsiniz.

Neleri Kapsar?

Yeni Nesil Konut Sigortası: “Hesaplı”, “Standart”, “Elit” olmak üzere hazırladığımız üç farklı kapsamda paketten bütçenize ve evinize uygun olanı tercih edebilirsiniz.

  • Hesaplı: En temel ihtiyaçları karşılayan paketimizdir.
  • Standart: Standart bir konutun risklerini karşılayan paketimizdir.
  • Elit: İçeriği zenginleştirilmiş paketimizdir.

Modüler Konut Sigortası: Evinizi dizayn ettiğiniz gibi konut sigortanızı da siz tasarlayabilirsiniz.

Konut Sigortası ile neler teminat altında?

Eviniz. Eviniz

. Ev eşyanız

  Değerli eşyanız

. Nakit para ve kıymetli evrakınız

. Misafirlerinizin eşyası

. Evinizi paylaştığınız sevdikleriniz

. Diğer kişilere verilebilecek zararlar için sorumluluklarınız 

Teminatlar
Yangın, Yıldırım, İnfilak, Duman
Deprem
Hızrsızlık
Sel, Su Baskını, Dolu, Fırtına, Kar Ağırlığı
Dahili Su
Fiziki Hasarlar
Cam ve Aynaların Kırılması
Makina Kırılması Sigortası
Elektronik Cihaz Sigortası
Enkaz Kaldırma Masrafları
Yakıt Sızması
Kira Kaybı
Evde Çalışanların Emniyeti Suistimali
Eşyanın Konut Dışında da Teminat Altında Bulunması
Kiracılar İçin Boya-Badana Vb. Dekorasyon Masrafları
Grev, Lokavt, Kargaşalık, Halk Hareketleri, Kötü Niyetli Hareketler, Terör
Kara/Hava/Deniz Taşıtları Çarpması
Yer Kayması
Alternatif İkamet Masrafları
İşveren Sorumluluk
Yangın Mali Sorumluluğu
Hukuksal Koruma
Aile Destek Sigortası
Anadolu Hizmet Konut Yardım
Anadolu Konut Mini Onarım Hizmeti
MiniFIX Hizmeti
Halı Yıkama / İndirimli Kuru Temizleme Hizmeti
Kombi ve Klima Bakım Hizmeti
Anadolu Acil Sağlık Hizmetleri

Teminatlar seçeceğiniz konut sigortası poliçeniz ve teminat altına alınan kıymetler doğrultusunda değişiklik gösterebilmektedir.

Size Özel Hizmetler

Kombi ve klima bakımı, halı yıkama ve indirimli kuru temizleme hizmetlerimizden poliçeniz kapsamında yararlanabilirsiniz.

414 Hizmet Konut Yardımı

Su/sıhhi tesisat, elektrik tesisatı arızalarının tamiri, çilingir hizmeti, hasar durumunda konut oturulamaz hale geldiğinde veya hırsızlık hasarlarında “Otel Hizmeti” ve çok daha fazlası 414 Hizmet Konut Yardımında.
414 Hizmet Konut

MiniFIX Hizmeti

Taşınma öncesi ve sonrası, 10 parçaya kadar küçük ölçekli montaj/demontaj işleminizi ücretsiz yaptırabilirsiniz.

  • Beyaz Eşya Montajları: Çamaşır makinası, bulaşık makinası, kurutma makinası, buzdolabı, derin dondurucu, fırın, ocak, aspiratör ve davlumbaz.
  • Aksesuar Montajları: Sabunluk, havluluk, kağıtlık, tablo resim, ayna, korniş, stor perde, yekpare raf.
  • Kapı ve pencere aksesuar ve Kol/Kilit Montajları: Merkezi sistem içermeyen dış kapı kilit/barel değişimleri, iç kapı kilit değişimleri, güvenlik zinciri veya süngü montajları, kapı veya pencere kolları.
  • Avize Montajları: Özel bağlantı gerektirmeyen avize ve aplik montajları.
  • Elektrik Tesisat Aksesuar Montajları: Elektrik anahtarı, priz, dimmer anahtar, florasan, elektrik duyu, iç kapı zili ve kapı otomatı.

414 Acil Sağlık Hizmetleri

Adres kısıtlaması olmaksızın 7 gün 24 saat kara, hava, deniz ambulansı hizmeti sizin ve aynı evde yaşadığınız aile bireylerinizin hizmetinde!
414 Acil Sağlık Hizmetleri

414 Konut Mini Onarım

Mobilya mini hasar onarımı, sert zemin onarımı, döşeme ve halı onarımı, leke çıkarma gibi hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Mini Onarım HizmetleriAdet/Yıl          
Mobilya Mini Hasar Onarımı6
Sert Zemin Onarımı6
Döşeme ve Halı Onarımı6
Leke Çıkarma6

414 Konut Mini Onarım

Yeni Değerinden Ödeme

Eviniz ve içindeki eşyaya ait herhangi bir risk gerçekleştiğinde, ödemeleriniz riskin gerçekleştiği günkü yeni değer üzerinden yapılır. Ödemede; eskime aşınma ve kullanımdan doğan herhangi bir kesinti uygulanmaz.

Ürün Çokluğu İndirimi

Birden fazla konut poliçeniz olması durumunda poliçe üzerinde belirtilen oranda “Ürün Çokluğu İndirimi” uygulanır.

Hasarsızlık İndirimi

Hasarsız geçen yılın ardından poliçeniz üzerinde belirtilen oranda “Hasarsızlık İndirimi” uygulanır.

Enflasyon Koruması

Poliçenizi Enflasyon Koruması teminatıyla enflasyona karşı korumalı olarak da yaptırabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Deprem sonucu binada meydana gelen maddi zararların karşılanabilmesi için ev sahiplerinin Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) yaptırmaları gerekmektedir. Zorunlu Deprem Sigortası, binadaki deprem ve depremden kaynaklanan maddi hasarları karşılar. Ancak evdeki eşya, nakit para ve değerli kıymetler, evde yaşayan kişiler ve sorumluluklar ve bunun yanı sıra yangın, su baskını, hırsızlık gibi diğer pek çok risk için konut sigortası satın alınması gerekmektedir.

Zorunlu Deprem Sigortası bulunan evin sigorta değerinin, DASK limitini aşan kısmı ve ev içindeki eşya için deprem teminatı, Konut Sigortası ürünlerimiz kapsamında verilmektedir.

414 Sigorta’da Konut Sigortası poliçeniz kapsamında Zorunlu Deprem Sigortası ile güvence altına aldığınız evinizin bina değeri için enflasyon koruması da sağlanmaktadır. Bu sayede, hasar anında enflasyon koruması da dahil olarak daha yüksek tutarda tazminat ödemesi alabilirsiniz.

Kiracıysanız Konut Sigortası ile evinizdeki eşyalarınızı depreme karşı güvence altına alabilirsiniz, konut sigortası poliçeniz kapsamında “Bina” için teminat almanıza gerek bulunmamaktadır.

Ülkemizde deprem riski, bir evin en büyük riskidir. Deprem gerçekleştiğinde mağduriyet yaşamamak adına Konut Sigortası poliçenizi kontrol ederek, deprem teminatı olduğundan emin olmalısınız. Konut Sigortası yaptırırken deprem teminatı hakkında satış kanallarımızdan da detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hasar anında zararınızın tam olarak karşılanabilmesi için poliçenizdeki sigorta bedelleri evinizin ve eşyalarınızın değerlerine denk olmalıdır. 

Poliçenizdeki “Bina” sigorta bedeli, binanın güncel satın alma bedeli değil, aynı özellikteki yenisinin inşa edilme maliyetidir. Bu bedele arsa ve şerefiye bedelleri dahil edilmemelidir.

“Eşya” sigorta bedeli; mobilyalar, beyaz eşya, halı, perde, mutfak gereçleri, konutta kullanılan elektronik cihazlar, kıyafet dahil her türlü kişisel eşya, kıymetli halılar, antikalar, ziynet, takı vb. kıymetli eşya gibi konutta bulunan her türlü eşyanın yenisinin satın alma bedeli olmalıdır.

Poliçenizde, “Nakit para” teminat limiti ayrıca belirtilmektedir.

Call Now Button